Suhted, kohtamine, kihlus, abielu ja laste kasvatamine

Teineteise tundmaõppimine: suhtlemine ja kuulamine

 

Võta aega teise inimese tundmaõppimiseks. Oleme näinud , et inimese isiksusel on viis külge. Suhtlemist ega silla ehitamist kahe inimese vahel, tuleb õppida kõigel viiel tasandil. Te peate õppima lävima.

SOTSIAALSELT
Te ei tohi ennast isoleerida. Püüdke olla kontaktis ja osaduses teistega. Suhelge sõpradega, tuttavatega ja sugulastega, inimestega, kellel on samad huvid. Looge sõprussidemeid suuremates gruppides, näiteks käige väljas 2-3 paariliste rühmadena.Tehke koos midagi head kellelegi.

VAIMULIKULT
Palvetage koos, ehitage teineteist vaimulikult üles, õppige ja õpetage teineteisele Piiblit, teenige koos Jumalat, julgustage teineteist otsima suuremat osadust Jumalaga., sest abielu on just nõnda tugev kui tugev on see kolmekordne side.

MÕISTUSE TASANDIL
Leidke ja arendage huvisid, mis teid vaimselt arendavad, lugege raamatuid, käige koos kursustel, arutage poliitikasündmusi.Teie abielu kujuneb kuivaks ja igavaks, kui teil ei ole läbikäimist mõistuse tasandil.

EMOTSIONAALSELT:
Õppige rääkima oma tunnetest, neid väljendama, Kuulake teineteist, aidake teisel oma tundeid kirjeldada.

FÜÜSILISELT:
Kurameerimise ajal peab lähedus piirduma kätest kinnihoidmise ning mõnikord suudlustega. Kihluse ajal leiate end sageli suudlemas ja kallistamas. Aga ärritamine ja seksuaalsete organite puudutamine (tugev silitamine) ja seksuaalvahekorrad tuleb jätta abielu jaoks. Hoorus on patt, mis saadab hukka hinge ja sageli hävitab suhte.

Armumisest abieluni © 2013