Suhted, kohtamine, kihlus, abielu ja laste kasvatamine

Vaba abielu või lepinguline abielu ?

 Oluline on teada – mis on abielu ja miks see ei ole tark tegu elada koos enne vabaabielus.
Maailma tarkus on rumalus. Maailm ei näe mingit põhjust miks mitte proovida kooselu enne kui abielluda. Aga see vahejaam muutubki alaliseks korralduseks, ja mida inimesed ei arvesta, on et suhted kivistuvad isekuse suunas vaba abielu elades. Lepingut tehakse enne kui lepinguhüved on vahetatud.

VABA ABIELU LEPINGULINE ABIELU
1. UMBUSALDUS 

 • KAASLASE SUHTES
 • ABIELU SUHTES
 • TULEVIKU SUHTES
 • LEPINGULISE SUHTE SUHTES
 • SEDA SUHET ISELOOMUSTAB SKEPTILISUS . 

TINGIMUSED JA PIIRANGUD ON OLULINE OSA “BALANSI” PIDAMISES

1. USALDUS JA KINDEL KESTEV TURVALISUS

 • abielu säilib
 • usaldus oma abikaasasse kasvab kui ei ole seksuaalset suhet enne abiellumist

BALANSSI EI OLE VAJA PIDADA, SEST SUHE ON PIIRIDETA JA PIDURITETA.

2. AJUTINE – MITTE ELUKS AJAKS ETTENÄHTUD SUHE.
– ajutine korter, raha asjad, ühiselamine kuid mitte ühinemine
– see on selgelt kokkulepitud kui vaid ajutine korraldus, keegi ei saa selles kaua elada
2. USK, ARMASTUS JA LOOTUS käivad koos.

 

Tõeline armastusannab lootuse tuleviku pelae, sest 100% andumine ehtiab usku, süvendab armastuse, ja anna tuleviku peale kindla lootuse.

3. ALUSEKS ON KARTUS. (Kartuse vastand on armastus, ja armastuse vastand kartus ja hirm, enesekaitse)
 Hirm on vabaabielu alaline kaaslane, et sind jäetakse maha, ja vahetatakse kellegi parema vastu. Iialgi ei saa kindel olla selles suhtes, milles on nii sihilikult “vaba”st. ebausaldav alus.
3.ALUSEKS ON ARMASTUS MILLE LOOMUS ON IGAVENE, MUUTUMATU, MITTE ISEKAS )

 

vt. 1 Kor.13:4-7

4. SUHTLEMINE ON PIIRATUDJA PIIRID NII SEATUD. Just vabaabielus lubadusi ei tehta, lepinguid ei sättestata, kokkulepped on lahtised, eriti on see nii olulistes valdkondades. Sügavaid kartusi ei tohi rääkida – inimene jääb oma kartustes üksindusse, ja muutub isekaks, sest tal ei ole kellelegi teisele rääkida. Lepinguid ei sõlmita, tulevaseid asju ei plaanita. 4. SUHTLEMINE ON SIHLIKULT PIIRIDETA. Initiimsus on suurim saavutus, mis kasvab ja areneb. Isekus annab jupp-haaval järele.
5. FÜÜSILINE IINTIIMSUHE ILMA ARMASTUSETA (Sügav, pidev, pühendatud) sulgeb tegeliku intiimsuse võimaluse. Isikud on enda mõttetesse suletud, kokkuleppega, et nad ei tohi rääkida teatud asjadest, ERITI kõigest, mis on abielu pideva suhtega seotud! Sellega, vabaabielu ei ole abieluks mingisugune katse, vaid abielu ilma armastuseta katseks.

Armastuse väljendused on välistatud, ja tihti mees ei suuda ütelda lihtsaid intiimseid sõnu, nii kui “Ma armastan sind!” pidades seda liiga suureks lubaduseks.

5. FÜÜSILINE SUHE ON RAJATUD HINGELISE INTIIMSUSE, VAIMSE ÜHTSUSE JA LEPINGULISE MÕISTMISE JA TÄITMISE ALUSELE. Selliselt on intiimsuhe enam kui loomatasemel iha, ja inimeste kokkusaamine (üheks saamine) hinges, tunnetes, vaimus ja ihus.
6. ÄHMAST SUHET EI SAA TOETADA VÄLJASPOOL SEISVAD ISIKUD (perekond, sõbrad, tuttavad, lapsed, vanavanemad, töökaaslased. ). Vabaabielu toob ebaselge olukorra, millele ei saa keegi loomulikult tuge ega juhiseid pakkuda. Enamat ei ole võimalik, kui sõprade, sõbrannade hoiatused, mis on vaid isekusekaitsekks, aga ei anna armastusele selgust. 6. ABIELU KINNITAB ÜHISKOND, SÕBRAD, TÖÖKAASLASED, SOTSIAALTÖÖTAJAD, RIIK, ARSTID PSÜHHOLOOGID, JNE. Paratamatus on meedia vastuseis kõigile mis on hea ja aus ja õiglane ja puhas ja püha. Meedia, filmid, ja suuremas osas kirjandus ei ole abielu pooldajad, sest paljud nende omad abielud on pinge all või koguni purustatud.
7. ISEKUS, MITTE ARMASTUS ON ALUSEKS. PEAKÜSIMUS ON ALATI: “Mida ma saan sellest suhtest? Mitte iialgi mis on teisele sellest kasu?”. Mida ma saan sellest võiamlikult vähese panuse eest, ja vähemgi lubades. Ehk andes teisele. 7. ANDUMINE JA TEISTE+ MITTE+ENESE KESKSUS ON ISEKUSELE VASTAND. Abielu on isekuse lõpp.
SUHE ON PÕHILISELT ENESEPETLIK  
SUHE ON TEISE INIMESE PETMISEKS VÄLJAMÕELDIS  
KATSENA ON VABAABIELU PUUDULIK, sest sa saad midagi ainult selle isiku suhtes teada, mis ei ole üldistatav, va. Kibedust, viha, kadedust, tõrjumist ,ja kõik negatiiivsed emitisoonid. KATSET EI OLEGI. See on lepinguline aielu ja selles LEPINGULINE KOKULIITMINE on abielu eeltingimused. Kõik küsimused mis on vaja eelnevalt läbi arutada peab olema enne otsustatud ja arutatud. Lepingu tingimused tulenevad suhtlemise tagajärjel. Epingus on palju mis on eelnevalt arusaadud ja kokkulepitud.
SÜÜTUNNE JUMALA EES SÜÜTU JA JUMALAST ÕNNISTATUD SUHE
LAHKUMINE ON VALUS  
V-A SUHTES ON RASKE EHK VÕIMATU TÄPSEID ANDMEID SAADA.  

 
Vaba abielu

 

 • See ei ole vaba ega ka abielu
 • Alus on isekus, kuigi kokkulepitud isekus. Rajatud ebakindlusele ja kartusele
 • Täidab vaid mehe soove
 • Paneb ootereziimi kõik pidevasuhtega seotud küsimused, ja püüab külmutada suhted hetkel ajas.
 • Ei luba pikema perspektiiviga plaane pidada.
 • Lõpetab suhtlemise just abielu ja pideva lepingu loomise küsimustes
 • Pea põhjus koos püsida kujuneb lõpuks majanduslik, olmekorraldused, inerts, harjumus,
 • Paljud koos elavad isikud põevad üksindust, intiimsuse puudust, kartust raseduse tekkest. Kui äpardus juhtub, ja naine jääb rasedaks, siis eelnevad ähvardused kõik jõustuvad, ja abort või lahkuminek on tihti möödapääsematu just siis kui noor ema enam vajab turvatunnet ja emotsionaalset tugi, ja kaastunnet ja lihtsalt abi.
 • Jutlused

Armumisest abieluni © 2013