Suhted, kohtamine, kihlus, abielu ja laste kasvatamine

Põhjused, miks inimesed abielluvad.

Tavaliseks vastuseks abiellumise põhjuse kohta on:” Sest me armastame teineteist.”

See on ebapiisav vastus ja näitab tõsist arusaamise puudust selle kohta, mis on armastus ja mis on abielu. Inimestele meeldib mõtelda, et nad on armunud. See emotsioon, mida nad tunnevad, on väga sageli tugev seksuaaltung, hirm või soov tunnustuse järele. Miks siis inimesed ikkagi abielluvad? Põhjuseks on paljude tegurite kombinatsioon:

1. Ajutine hullumeelsus. Kurameerimise ajal kaotavad inimesed kaine mõtlemisvõime. Nende emotsioonid on üle paisutatud, nad on otsekui hulluks aetud ja endast väljas.

2. Seksuaalne tung. Igas isikus peitub Jumala poolt loodud võimas tung leida endale elukaaslane. See tung tõukab paljusid inimesi ühiskonna õnnistusel abielluma. Seksuaalne aje ei ole küllaldane põhjus abiellumiseks, sest abielu ei tarvitse rahuldada inimese kõiki seksuaalseid soove. Seda tõestab abielu-rikkumiste suur arv meie ühiskonnas. Jumal on programmeerinud meie sisse seksuaalse soovi abielu ajendava faktorina.

3. Ühiskond ootab seda:

Sõbrad, vanemad, kogudus,massiteabevahendid ja ajakirjad avaldavad sotsiaalset survet.

Abielu on tulus äri. See annab tööd paljude ametite esindajatele: isikud, kes noorpaari abiellu õnnistavad, pulmapeo korraldajad, fotograafid, lilleseadjad, õmblejad,trükkalid, hiljem sünnitusabi andjad, pankurid, beebivarustuse tootjad, erinevate perekonna teemat käsitlevate ajakirjade toimetajad jne.

Vanemad segavad sageli vahele ja mahitavad oma laste abielusid. Sellest ajendab neid kartus, et nende laps võib vallaliseks jääda või soov oma järel-tulijaile võimalikult prestiizikas partner leida.

Massiteabevahendid romantiseerivad abielusid kui mingit püsiva õnne seisundit. Inimesed, kes ootavad abielu hetkest alates pidevat õnne ja rõõmu ilma ühegi mure ja probleemita, pettuvad sügavalt, kui igapäevased kohustused ja eluraskused nende illusioonid purustavad. Mida ebareaal-semad ja kõrgemad on olnud ootused, seda suuremad ja sügavamad on olnud pettumused.

4. Üksindus. Hirm üksinduse ees ajab sageli inimesi abiellu, mis ei tööta.

5. Põgenemine. Mõned noored inimesed tormavad abiellu, põgenedes õnnetu koduse olukorra eest. Nad ei tea aga, kuidas lahendada konflikte ja kindlustada endale parem kodu, kui see, millest nad ära jooksid.

6. Mäss. Mõned noored inimesed püüavad abiellumisega tõestada, et nad on “täiskasvanud” ja “sõltumatud”

7. Sarnasus eelmise abikaasaga. See on väga kahtlane põhjus, sest inimene abiellub igatsusest eelmise mehe või naise järele,suutmata olla tõelises abieluvahekorras oma uue partneriga. Ära tee seda!

8. Rasedus. Umbes ¼ abieludest sõlmitakse pruudi raseduse tõttu. (Tõeliste kristlaste hulgas seda õnneks ei esine.) Paljud sellised abielud on tingitud süütundest.

9. Ebateadlik soov ennast parandada. Kui inimene kohtab kedagi, kellel on omadusi, mida ta imetleb, võib tal tekkida soov selle inimesega abielluda, et ka niisuguseks saada.Näiteks võib alkohoolik abielluda täiskarsklasega, rahapillaja kokkuhoidliku inimesega, jne.Kui teine pool ei saavuta igatsetud omadusi, tekib sageli pettumustunne. Need ebareaalsed ootused on sageli tulevaste abielutülide põhjusteks. Abiellumine tingituna soovist ennast parandada võib aga madala enesehinnangu tõttu antud isiku arenemisvõimet veelgi pidurdada.

10. Kena välimus. Sageli soovitakse väliselt kena partneriga teiste imetlust saavutada. Tütarlaps, kes toob esile oma parimad füüsilised tahud, võib leida ennast lõksust, kus temaga käiakse hoolimatult ümber kui objektiga.

11. Süü- või kaastunne (haletsus).

12. Jumala tahte leidmine. Vähesed leiavad kaaslase vastavalt Jumala valikule ja abielluvad temaga Jumala poolt määratud ajal. Nad on kurameerimise aega kasutanud järelemõtlemiseks, et pikkamööda avastada teise poole tõeline isiksus.

Kokkuvõtteks.

Inimene on keerukas olend. Abielluda kavatseva inimese puhul on mingil määral tegemist kõigi eelpool mainitud põhjustega. Nende väljatoomine aitab inimesel iseennast ja ka oma partnerit mõista, hoiduda ebapiisavatest ajenditest ning seada enda ette õiged põhjused ja ootused. Taoline analüüs aitab vältida abielu vale kaaslasega ja valel eesmärgil.

 

Armumisest abieluni © 2013