Suhted, kohtamine, kihlus, abielu ja laste kasvatamine

Mehe ja naise vajadused abielus.

1.Ms.2:18

Ja Jehoova Jumal ütles: "Inimesel ei ole hea üksi olla; ma tahan teha temale abi, kes tema kohane on!"

 

1.Kr.7:32

Ent mina tahaksin, et te oleksite muretud. Vallaline mees hoolitseb selle eest, mis kuulub Issandale, kuidas ta saaks olla Issanda meele järgi. 33 Aga naisemees hoolitseb selle eest, mis kuulub maailmale, kuidas ta saaks olla naise meele järgi. 34 Nii on ta jaotatud kaheks. Ja vallaline naine või neitsi hoolitseb selle eest, mis kuulub Issandale, et ta võiks olla püha nii ihu kui ka vaimu poolest; aga abielunaine hoolitseb selle eest, mis kuulub maailmale, kuidas tema saaks olla mehe meele järgi.

 

Tehke kindlaks, millised on üksteise emotsionaalsed vajadused ja täitke neid.

 

Kui mees ja naine abielluvad, siis nad otsustavad hoida üksteise poole ja täita üksteise vajadusi. Mehel ja naisel on abielus mitmeid vajadusi, mida saab täita ainult tema abikaasa. Abielludes saab ainult naine täita oma mehe vajaduse seksi järgi. Naise vajaduse lähedase suhte ja puudutuste järele saab täita ainult tema mees.

Kui me ei täida teise poole vajadusi, siis on oht, et nad üritavad neid ise täita valel viisil ja väljaspool abielu.

Kui me oleme abiellunud, siis me oleme lubanud täita teise poole vajadusi.

 

Meeste ja naiste jaoks on erinevad vajadused, mis on just neile kõige olulisemad. Iga mees ja naine on küll erinev aga enamusel meestel ja naistel on sageli olulised sarnased asjad.

Abielu saab olla õnnelik, siis kui mõlema põhilised vajadused on täidetud.

 

Millised vajadused meil abielus on?

 

Iga abielu paar peaks tegema kindlaks, millised neist vajadustest on tema abikaasa jaoks kõige olulisemad. Nii mees, kui naine peaks tegema endale neist asjadest edetabeli ja neist omavahel rääkima.  Tavaliselt on meie jaoks kõige olulisemad need vajadused, mille täitmine teeb meid kõige õnnelikumaks ja kui need asjad on abielus puudu, siis me oleme väga õnnetud.

 

….  Kiindumus üksteisesse.

….  Seksuaalne rahuldatus.

….  Suhtlemine omavahel.

….  Vabaaja koos veetmine.

….  Ausus ja avatus.

….  Füüsiline ligitõmme – väline ilu.

….  Rahaline kindlus.

….  Üksteise abistamine kodustes töödes.

….  Pühendumine perekonnale.

….  Imetlus ja üksteise hindamine.

 

 

Mehed ja naised peavad nendest vajadustest tähtsaks erinevaid asju. Igal abielupaaril on need asjad natuke erinevad.

 

Vahest inimesed ei täida üksteise vajadusi, kuna nad ei tea, mida teine pool tähtsaks peab. Sellepärast on väga oluline nendest asjadest omavahel rääkida. Me peaksime olema valmis armastuses täitma üksteise vajadusi. See ei tohiks olla meile ebameeldiv pingutus, kuna me armastame oma abikaasat ja tahame tema eest hoolitseda.

 

Valed suhted väljaspool abielu hakkavad sageli sõprusest. Neid kahte inimest seovad just need asjad, mida nad ei ole saanud oma abielust.

Kui me pikaajaliselt ei täida teise poole vajadusi, siis me teeme nad haavatavaks ja paneme nad ohtu, et nad võivad luua abieluvälise suhte, kuna nende vajadused ei ole abielus täidetud.

Abielu väline suhe ei ole kunagi õigustaud, aga me ei tohik olla need, kes seda soodustavad sellega, et me ei täida oma abikaasa vajadusi.

 

Kiindumus üksteisesse.

See on tavaliselt naiste jaoks üks olulisemaid vajadusi.

 

Mehed ei oska vahest kiindumust näidata, kuna nad pole seda ise kogenud.

 

Kiindumus annab:

·        Naisele turvatunde ja kindluse. Mees annab sellega sõnumi, et kaitseb teda, naine on talle tähtis.

·        Ma olen sinu heast käekäigust huvitatud ja ma olen sind toetamas.

·        Sa oled tubli naine ja ma olen su üle uhke.

 

Selle sõnumi annavad edasi:

 

Kallistused.Naistele meeldib kallistada. Meestel on vaja mõista, kui palju naised seda vajavad. Mehed peavad endale selle harjumuse sisse kujundama.

Enamus naistele meeldib kallistada. Nad kallistavad üksteist ja oma lapsi.

 

Kaardike või märkmepaber.Jäta oma naisele väike kaardike või kirjake, kus on kirjas midagi ilusat. See väljendab sinu tundeid oma naise vastu

 

Lilled ja kingitused.Enamus naistele meeldib saada kingituseks lilli. Uuri välja millised lilled talle meeldivad ja kingi talle neid.

 

Koos välja sööma minemine.Sellega sa annad esi sõnumi, et ta ei pea täna süüa tegema ja sa hoolid temast.

 

Käest kinni hoidmine.  See on väga efektiivne kiindumuse väljendamise viis.

 

Puudutused.Puuduta oma naist õrnalt. Võta tal ümbert kinni.

 

Jalutuskäigud.Käige koos jalutamas. Leia selleks ilus ja huvitav koht.

 

Helistamine töölt. Kui te päeva jooksul ei kohtu, siis helista oma naisele lihtsalt, et midagi ilusta öelda. Helistama ei pea ainult sellepärast, et sul on midagi konkreetset vaja.

 

Jutuajamine. Võta aega, et oma naisega juttu ajada.

 

Naiste jaoks on kiindumus väga oluline selleks, et suhe võiks koos püsida.

Mees peab meeles pidama, et naiste jaoks ei ole kiindumuse väljendamine seksuaalse eesmärgiga.

 

Kiindumuse väljendamist saab õppida.

 

Enamus meestel on vaja õppida, kuidas kiindumust väljendada. Vahest mehed arvavad, et nad ei ole seda tüüpi, kes oskaks oma kiindumust väljendada. Mõnikord seda isegi ei peeta mehelikuks.

Naine saab aidata oma meest, et ta õpiks oma kiindumust väljendama. Mees peaks küsima oma naise käest, millised on need asjad, mida ta igatseks, et ta mees võiks teha. Vahest naised arvavad, et mees peaks neid iseenesest teadma, aga see ei pruugi nii olla.

Kui su naine midagi mainib, siis mees peaks selle meelde jätma ja seda tegema. Pole piisav, kui sa tead, mida sa peaksid tegema, aga sa ei tee seda.

 

Mõned asjad, mida mees võib teha, et oma kiindumust väljendada:

 

·        Kallista ja suudle oma naist igal hommikul kui te ärkate.

·        Ütle talle, et sa armastad teda , kui te hommikul sööte.

·        Suudle teda enne, kui sa tööle lähed.

·        Helista talle töölt ja küsi kuidas tal läheb.

·        Too talle aegajalt lilli. Lisa juurde ka kaardike.

·        Tee talle kingitusi sünnipäevaks, jõuludeks, valentinipäevaks, pulma-aastapäevaks, emadepäevaks. Need ei pea olema ainult praktilised kingitused.

·        Töö lõppedes helista talle, et ta teaks, mis kell sa jõuad.

·        Kui sa koju tuled kallista ja suudle teda ning küsi kuidas tal on läinud.

·        Aita nõusid pesta ja koristada.

·        Kallista ja suudle teda enne, kui te magama jääte. 

 

Planeeri, et sa õpid oma kiindumust väljendama. Kirjuta oma eesmärgid üles. Algul võivad need asjad olla harjumatud ja lihvimatud, aga see kõik võtab aega. Kiindumuse väljendamine ei ole juhitud mehe vajadusest selle järgi vaid sellest, et ta tahab oma naise vajadusi täita. Ole algataja.

 

Kiindumuse väljendamine valmistab naise ette seksiks.

 

Naise jaoks on seks ilma kiindumuseta ebanormaalne.

Mehes ei tohiks kiindumus ja tunded oma naise vastu esile tulla ainult siis, kui ta on seksimas. Mehel on vaja oma mõtlemist selle kohapealt muuta.

Kui mees väljendab oma kiindumust ainult seksi ajal, siis naisele jääb mulje, et ta tahab naise käest ainult seksi ja tema ise ei lähe talle korda.

 

Me peame elama vastavalt tarkusele, mis me oleme saanud.1.Pt.3,7

Samuti teie, mehed, elage naisega targasti kui nõrgema astjaga ja osutage neile austust, sest nad on elu armuanni kaaspärijad nagu teiegi, et teie palved poleks tagajärjeta.

 

1 Pet 3:7 In the same way you married men should live considerately with [your wives], with an intelligent recognition [of the marriage relation], honoring the woman as [physically] the weaker, but [realizing that you] are joint heirs of the grace (God's unmerited favor) of life, in order that your prayers may not be hindered {and} cut off. [Otherwise you cannot pray effectively.]

 

Armumisest abieluni © 2013