Suhted, kohtamine, kihlus, abielu ja laste kasvatamine

Ehituskivid püsiva õnneliku abielusuhte loomiseks.

Paljud ütlevad imestusega :”Armastus on pime.”

Ei, armastus ei ole pime ega pea seda olema. Ainult armumine vajab pimedust, et peita suuri Probleeme, mis tekivad igal paaril, kes ei kaalu järele oma suhte kõiki aspekte. Üks hea moodus probleemide ennetamiseks on koostada oma partneri suhtes hinnanguleht.

                          MEES                                          NAINE

    ……………………………..                             ……………………………….

1.ABIELU EESMÄRGID
 Miks sa abiellud? Mis on sinu sügavaimaks motiiviks? Põhilised motiivid jäävad püsima ka peale abiellumist. Kuidas aitab abielu sul oma eesmärke saavutada?

2. PÜHENDUMINE KRISTUSELE
 Intensiivsus, eesmärk, ustavus, siirus, pühendumine, huvi, usaldatavus, ehtne armastus, alistumine Jumalale, Jumala Sõnale ja Jumala poolt määratud valitsejatele ( politsei, vanemad, pastor jne.)

3. PAINDLIKKUS
 Kas ta on kohanemisvõimeline, järeleandlik, Ef 4:2? Kas olete oma armastuse nimel valmis tegema üksteise suhtes järeleandmisi? Kas tahate olla teineteise meele järele, teha teine õnnelikuks.

4. EMPAATIA (ARUSAAMISVÕIME)
 Kas ta mõistab teise inimese tundeid? Kui palju on tal sõpru? Kui sügavad on need sõprussuhted?

5. SUHTLEMISVÕIME, SÕPRUS
 Kas ta on hea kuulaja, kes teise probleeme tõsiselt võtab? Kas see isik on sinu parim sõber ja kaaslane, kelle seltskonda sa naudid? Kas teile meeldib teineteisega rääkida ja teineteist kuulata?

6. VÕIME PROBLEEMIDEST VÕITU SAADA
 Kas ta on võimeline konflikte lahendama, eriti oma ja sinu vanematega?

7.SUHTED TEISTE INIMESTEGA
 Jälgi oma väljavalitut suhetes teistega, käige väljas gruppides, mitte kahekesi. Jälgi tema suhteid nendega, kes on võimul. Kontrolli tema pühendumist kogudusele, suhteid vanemate inimestega. Kas ta on tasakaalukas ja helde?

8. TEIE SARNASUSED JA ERINEVUSED
 Suhtumine töösse, suhtumine lastesse, suhtumine rahasse ja ametisse, ausus, haridustase, huvid, tegevusalad, millele pühendate aega, huumorimeel ja väärtustehinnangud.

 ÕPI KASUTAMA SEDA PARTNERI HINNANGULEHTE NING SINUST SAAB ASJATUNDJA PROBLEEMIDE VÄLTIMISEL.

Armumisest abieluni © 2013