Suhted, kohtamine, kihlus, abielu ja laste kasvatamine

Mis toimub armastusega pärast seda, kui mesinädalad on möödunud? Kas see lahtub aja jooksul? Miks? Mis teevad need abielupaarid, kes püsivad koos ja nende vahel on püsiv armastus? Kuidas nad hoiavad seda armastust? Miks nii vähesed suudavad hoida armastust elus? 

Need on küsimused, mis tekivad paljudel abielupaaridel.

Olen vastanud Jumala Sõnas, et armastust on võimalik hoia ja ka armumise tunnet on võimalik taastada.

1.Pt.3:7

Samuti teie, mehed, elage naisega targasti kui nõrgema astjaga ja osutage neile austust, sest nad on elu armuanni kaaspärijad nagu teiegi, et teie palved poleks tagajärjeta.

Ef.5:25

Mehed, armastage oma naisi, nõnda nagu ka Kristus on armastanud kogudust ja on andnud iseenese tema eest,

 

Erinevat keelt kõnelevad inimesed ei saa üksteisest aru, kui nad ei tunne teise keelt.

Sageli abielus olevad inimesed ei tea, millises armastuse keelest nende abikaasa aru saab. Me peame õppima ära oma abikaasa põhilise armastuse keele. Harva on abikaasadel üks ja sama armastuse keel. Sageli üritab üks pool armastust väljendada, aga teeb seda endale arusaadavas keeles ja teine pool ei saa temast aru.

 

Kuidas hoida armastuse anumat täis?Inimesed vajavad seda, et nad võiks armastust tunda.

Paljude laste vale käitumine on seotud sellega, et nende armastuse anum on täitmata. Sageli tuleb see probleem kaasa ka täiskasvanu aega. Armastus on vaja abielusse nii nagu õli autole.

 

Armumine.

Paljud abielluvad armumise tulemusel. Inimesed tunnevad judinaid ja emotsioone. Katsudes, kas see on tõeline tunne. Inimesed sageli ei tunne reaalsust. Nad ei näe teise poole vigu. Keskmine armumine kestab kuni 2 aastat. Need nõrgad küljed, mida paarid ei ole enne näinud tulevad siis välja ja tekivad konfliktid.

Armumine on ajutine. Kui emotsioonid on kadunud peame me rajama abielu armastusele mitte tundele ja selle kallal tööd tegema.

Meie armastus peab lähtuma soovist armastada ja mitte tunnetest ja instinktist. Armastus lähtub soovist, et me soovime teise parimat.

 

Mehed ja naised mõtlevad erinevalt ja kogevad armastust erinevalt.

 

Meil tuleb õppida rääkima oma abikaasa armastuse keelt.

Esmalt tuleb sul paika panna üks lihtne printsiip. Ära otsi oma kasu!

1Ko.10:24

Ärgu ükski otsigu oma kasu, vaid teise kasu!

Mõtle, mis moodi sa saaksid oma abikaasat armastada, mitte millised nõudmised sa saad oma abikaasale esitad.

Mehed ja naised kogevad erinevalt seda, et neid armastatakse. Millisel kombel sina mõistad seda, et sind armastatakse?

 

Julgustavad sõnad.Meil tuleb õppida neid sõnu rääkima.

Õp.16:24

Sõbralikud sõnad on nagu kärjemesi, magusad hingele ja kosutuseks kontidele! (terviseks ihule)

 

Komplimendid välimuse ja riietuse kohta. Kui naise riietus on ilus, siis tuleb seda üheselt väljendada. Tänamine tehtud asjade eest. Täna tavaliste asjade eest, mis tehakse.

Kuidas ma saan sind aidata?

Kiitmine. Mehe jaoks on oluline, et tema tehtud tööd kiidetakse. Meie sõnad loovad kodus õhkkonna.

Julgustavad sõnad on väga olulised rasketes situatsioonides. Kui mees tekitas autoõnnetuse, siis naine ei peaks olema sõimaja osas, vaid toetaja.

Armastuse väljendamine sõnadega on väga oluline. Millise tooniga sa asju räägid.

Mõtle milliseid julgustavaid sõnu sa võiksid rääkida. Kirjuta need üles. Kirjuta üles oma abikaasa positiivsed omadused ja kiida teda nende eest.

(Ämma julgustava ja kiitvad sõnad. Negatiivsed sõnad tõmbavad maha seda kellea jaoks on julgustavad sõnad olulised.)

 

Koos veedetud kvaliteetne aeg.See ei ole koos teleka vaatamine. Suhtlemine – tähelepanu peaks olema üksteise peal. Naiste jaoks üks olulisemaid armastuse keeli. Ühes korteris koos olemine ei ole kvaliteetne aja koos veetmine.  See nõuab midagi enamat. Mis toimub emotsionaalselt on tähtis.

Kirjuta üles asjad, mis su abikaasal meeldib sinuga koos teha.

Ühised tegevused. (Küsimus pole selles, mis te teete vaid miks te seda teete. )

Jalutuskäik.  Kino või teatri külastused.

Koos välja sööma minek võta lastele hoidja, et te saaks kahekesi koos olla.

Sport – pinguta, kui su abikaasale see meeldib. See on kasulik.

See võib olla vestlemine.See tähendab mõttega kaasas olemist ja südame jagamist. Küsimuste küsimust? Ja soovi aru saada.

Hoidke silma kontakti. Mis emotsiooni teine on väljendamas. Vaata tema keha keelt. Küsi küsimusi, et saada aru, mis ta tegelikult mõtleb. Õpi väljendama oma emotsioone ja tundeid. Räägi asjadest, mis sa oled kogenud täna.

 

Kingituste tegemine.Need asjad näitavad, et sa mõtled abikaasa peale. Need kingitused ei pea alati olema väga väärtuslikud. Need peavad väljendama armastust. Need võivad olla väikesed nipsasjad, mis tulevad südamest. Lilled. Kui sa arvad, et sa ei ole kingituste andja, siis õpi seda tegema. Millised kingitused su abikaasale meeldivad? Kirjuta need üles.

Sa pead väärtustama kingituste tegemist ja mitte pöörama liiga palju tähelepanu nende asjade hinnale. Sa oled nende asjadega väljendamas armastust. See on külvamine ja investeerimine oma suhtesse.

Vahest on sinu kohal olek väga oluline kingitus. See on eriti oluline kriisi olukordades ja raskustes.

 

Teenivad teod. Aitamine.Asjad, mis me teeme teise inimese jaoks või eest. See on ego maha panemine. Me peaks neid tegema õige südame hoiakuga.

Prügi välja viimine. Pampersi vahetamine. Nõude pesemine. Pesu pesemine. Tolmu võtmine.

Mees teeb neid töid, mida naine tavaliselt teeb. Meil ei tohiks olla meeste ja naiste töid nii nagu oli nõuka ajal. Kui midagi on vaja teha, siis tuleb see ära teha.

 

Puudutused.Kallistamine. Käest kinni hoidmine. See ei peaks mingil ajal abielust kaduma. Suudlemine. Ümbert kinni hoidmine. Naiste jaoks enamasti oluline.

Puudutamine ei ole ainult ühest kohast. Puudutused annavad kinnitust, et temast hoolitakse. Õrn kallistus kinnitab, et inimest armastatakse.

See võib olla puudutus, kui sa temast mööda lähed. Käest kinni hoidmine.

Kriisi olukorras on puudutamine väga oluline. Võta ümber kinni, kui ta nutab.

(Naine tahab lapsel kohe esimese asjana kallistada ja ümbert kinni võtta, kui laps haiget saab.)

 

Seksuaalsuhe.Meeste jaoks üsna oluline. See peaks pakkuma rõõmu mõlemale poolele. Naise roll on kaitsta oma meest kiusatuste eest, täites tema vajadusi seksuaalselt  

 

Milline on sinu edetabel ?

Mis sulle kõige rohke haiget teeb? See võib olla just sinu armastuse keel.

Mis sa kõige rohkem oled oma abikaasalt soovinud?

Mida sa üritad alateadlikult teistele teha, kui sa armastust väljendad? Sedasi sa saad aru, milline on sinu armastuse keel.

 

Sa saad armastada oma abikaasat, kui ta isegi ei näita vastu armastust.

Kui sul on mõnda asja neist raske teha, mida su abikaasa oluliseks peab, siis palveta, et sa võiks saada armu ja jõudu selleks.

Me ei tohi esitada üksteisele nõudmisi, et kui ta mulle seda ja seda teeb, siis ma annan talle ka omalt poolt vastu.      

 

 

Armumisest abieluni © 2013