Suhted, kohtamine, kihlus, abielu ja laste kasvatamine

Abielu tõotused.

 

Peigmees
 

    …….…… ma küsin sinult Jumala Ja nende tunnistajate ees. Kas sina tahad …….…… oma naiseks võtta, teda austada ja armastada nagu Kristus on armastanud kogudust. Ühes temaga Jumalalt vastu võtta rõõmu ja rahu, õnnistusi ja tervist, ega taha teda iialgi maha jätta, ega ennast temast lahutada.
 Kui sa oled seda kindlalt oma südames otsustanud, siis kinnita seda üteldes selgesti: Jah

  Nüüd pöördu tema poole ja ütle minu järgi : Mina …….……  võtan sind naiseks ja tõotan sind armastada , kalliks pidada nagu Kristus kogudust , olla hoolitsev ja toetada sind. Ma luban sind julgustada ja olla sulle parimaks sõbraks ning sinuga koos elada Jumalale. Selle sõrmusega ma kinnitan, et sellest hetkest oleme me üks.
 

Pruut.
 

…….……  ma küsin sinult Jumala Ja nende tunnistajate ees. Kas sina tahad …….……  mehele minna, alistudes talle otsekui Issandale austades teda kui perekonna pead ja teda armastada. Ühes temaga Jumalalt vastu võtta rõõmu ja rahu, õnnistusi ja tervist, ega taha teda iialgi maha jätta ega ennast temast lahutada..
Kui sa oled seda kindlalt oma südames otsustanud, siis kinnita seda üteldes selgesti : Jah

  Nüüd pöördu tema poole ja ütle minu järgi : Mina …….…… võtan sind oma meheks, et sind armastada ja austada. Tõotan seista sinu kõrval ja toetada sind. Ma luban sind julgustada ja olla sulle parimaks sõbraks ning sinuga koos elada Jumalale. Selle sõrmusega ma kinnitan, et sellest hetkest oleme me üks.
 

Armumisest abieluni © 2013