Suhted, kohtamine, kihlus, abielu ja laste kasvatamine

Kuidas saada isikuks, kes on abieluks valmis?

 

A. SOOV JA VALMISOLEK OODATA USUS.

Selleks. Et teada saada, kas oled valmis abielluma,esita endale kõigepealt mõned küsimused. Kas järgmine väide :” Ma tahan LEIDA ÕIGE ISIKU MINU JAOKS, “ on sinu arvates õige või vale mõte. Igaüks, kes tahab õnnelikku abielu, peab leidma õige isiku. Eelpool toodud hoiak on aga VALE!
Kuidas oleks järgmise väitega: “ Ma tahan leida kellegi, kellele ma võiksin ennast anda, et teha talle head kogu ta eluaja!” See on veidi PAREM väide. Siiski on siin rõhuasetus ikkagi “mina peal: “ Mina tahan… kedagi…” Ja Jumal tahab anda kedagi, et muuta SIND!

B. TAHTMINE MUUTUDA – KASVAMINE

Palve “ Issand, tee minust õige isik ja juhi mind selle isiku juurde, kelle Sina oled minu jaoks ette näinud.Ma tõotan praegu Sinu ees, et tahan Sinu abiga teha talle head kogu ta eluaja”. See hoiak on ÕIGE! Jumal tahab, et me parandaksime meelt isekusest ega otsiks kedagi, kes teeks meid õnnelikuks.

Need on kaks täiesti vastandlikku seisukohta:
1. ANNA MULLE – Mina vajan kedagi – mina vajan, et mind armastataks!
2. TEE MIND – isikuks, kes on suuteline armastama.

Näiteks kadunud poja kaks hoiakut:
“Anna mulle ja ma saan õnnelikuks.”
“Tee mind oma õigeks pojaks.”

Jumal tahab sind muuta, enne kui ta näitab sulle sinu õige isiku. Siis sa ei haava seda teist isikut, ei hävita ega kasuta teda ära oma kirgede ja soovide rahuldamiseks. JUMAL SAAB SIIS ANDA SULLE OMA PARIMA POJA VÕI TÜTRE, KES ON SULLE KOHANE.

Esita endale mõned küsimused :
Kas ma olen armastusväärne? Kuidas võiksin ma muutuda nii, et suudaksin enam armastada?
Kui ma pole armastusväärne, kas ma abiellun isikuga, ke mind ei armasta?

Armumisest abieluni © 2013