Suhted, kohtamine, kihlus, abielu ja laste kasvatamine

Jumalal on sinu elu jaoks head plaanid. Jr.29:11

Sest mina tunnen mõtteid, mis ma teie pärast mõlgutan, ütleb Jehoova: need on rahu, aga mitte õnnetuse mõtted, et anda teile tulevikku ja lootust!

 

Millist abikaasat sa endale tahad?  

1.      Sea kõigepealt paika Jumala standardid. Sa ei pea abielluma esimese ette juhtuva inimesega. Sa tahad ehitada head abielu. Sul on vaja häid ehituskive, et ehitada head maja. Sa pead valima. Ära pane esikohale väliseid asju ja inimlikke eelistusi. „Mulle meeldib ta“ ja „mul on temaga hea koos olla“. Meie elu esimene eesmärk ei ole leida endale abikaasat, vaid otsida Jumalat ja teha Tema tahet. Sinu tulevane abikaasa peaks olema kindlasti kristlane. 2.Kr.6:14

Ärge hakake võõras ikkes vedama ühes uskmatutega; sest mis on ühist õigusel ülekohtuga? Mis on ühist valgusel pimedusega? 15 Kuidas sobib Kristus ühte Beliariga? Või mis osa on usklikul uskmatuga?

 

2.      Millised on tema südame hoiakud.Hoidu inimestest, kes on pinnapealsed kristlased. Kas ta tahab tõesti teha Jumala tahtmist? Inimene võib olla väliselt kena ja tekitada sinus tundeid, aga kui tal on halvad südame hoiakud, siis hoia temast eemale. Kumba ta armastab, kas Jumalat või maailma? Kas ta on mõne koguduse liige – kas ta on ennast allutanud vaimulikule autoriteedile. Kas ta on tagarääkija ja täis kibedust? Kas Jumal on tema elus esikohal. Kas ta on regulaarselt käimas koguduses. Millised on tema usulised arusaamad. Sinu õige vaimne imidž toodab seda, kes sa oled. Sa tõmbad ligi vaimselt õigeid inimesi, kui sa oled vaimulikult õiges kohas.

Minu nimekiri: „Millist naist mina tahan“. Alles jäi vaid tekst :“Et ta armastaks Jumalat üle kõige.“

 

3.      Milline peaks olema tema välimus?  Vahest me ei tea ka ise, mis me tahame ja vajame. Ära tee nimekirja, millist inimest sa tahad. Kui sa tahad printsessi, siis sul tuleb olla ise prints. Ära lase ennast mõjutada maailma ideedest. Ümbritsev ühiskond on kujundanud teatud imidži naisest ja mehest, et ainult selline on ilus naine või mees. Need suhtumised on tihti dikteeritud himuvaimude poolt. Sa ei pea endale saama barbiet. Kui sa riietad ennast enda seksuaalset külge eksponeerides, siis sa tõmbad endale ka ligi mehi, kes on himudest aetud. Kui nad peaks sinuga abielluma, siis kui nad on ka sellised kes võivad ka kõrvale hüppeid tegema hakata.

 

4.      Millal sa peaksid abielluma? Jumalal on sinu jaoks õige aeg. Ära lase ühiskonnal ja tuttavatel endale survet avaldada. Oota ära oma aeg. Sa ei ole hiljaks jäänud.

Kg.3:1 Igale asjale on määratud aeg, ja aeg on igal tegevusel taeva all:

 

5.      Kas sa oled valmis abielluma? 15 aastastel ei ole mõtet veel ringi vaadata, kes on minu tulevane. Nad ei ole veel selleks valmis. Valmis olek abieluks ei alga sellest, et inimene on valmis seksima. Seda ei määra mitte ainult sinu vanus, vaid ka kas sa oled piisavalt vaimselt täiskasvanu, et kellegi teisega koos elada. Kui me toome kokku kaks isekat inimest, siis meil on 2 korda rohkem probleeme. Sa pead kasvama oma iseloomus. Õppima andestama ja käima armastuses. Kas sa oled terviklik vallalisena ?

 

6.      Tee Jumala tahtmist ja sa näed, et su igatsused täituvad.  Sinu elu põhi eemärk ei ole leida endale abikaasat vaid elada Jumala Sõna ja Tema tahte järgi. Me ei tohi lasta paigast ära minna oma põhi prioriteedid. Järgi Jumala Sõnas paika pandud plaani sinu elu jaoks ja siis saab ka reaalsuseks sinu jaoks isiklikult paika pandud plaan. Ole sõna uurija ja palvetaja. Jumalal on sinu jaoks mitmed olulised otsused, mis sa pead tegema. Löö kaasa oma koguduse töös. Suhtle vastassoost kaaskristlastega. Ära tee seda, alati mingi tagamõttega. Palu, et võiks tekkida Jumalast juhitud kontaktid ja suhted õigete inimestega.

L.37:4 Olgu sul rõõm Jehoovast; siis ta annab sinule, mida su süda kutsub!

Mt.6:33

Ent otsige esiti Jumala riiki ja tema õigust, siis seda kõike antakse teile pealegi! “Ärge siis olge mures homse pärast, sest küll homne päev muretseb enese eest. Igale päevale saab küllalt omast vaevast!

 

7.      Lase Jumala Vaimu ennast rahus juhtida. Järgi esmalt seda, mis Jumala Sõnas kirja on pandud ja siis võib rääkida sisemise tunnistuse järgimisest.

Rm.8:14 Sest kõik, keda iganes Jumala Vaim juhib, on Jumala lapsed. 15 Sest te ei ole saanud orjapõlve vaimu, et peaksite jälle kartma, vaid te olete saanud lapsepõlve Vaimu, kelles me hüüame: “Abba! Isa!” 16 Seesama Vaim tunnistab ühes meie vaimuga, et me oleme Jumala lapsed.

 

Kohtamas käimine.

 

8.      Ei ole olemas reeglit, kes kelle peaks leidma.  Jumal tõi Eeva Aadama juurde.Õp.18:22

Kes leiab naise, leiab õnne ja saab Jehoova hea meele osaliseks!

 

9.      Säilita rahu, et Jumal hoolitseb sinu eest.Sa ei pea olema pidevalt pinges üritades luua suhet. Samas sa ei saa lihtsalt oodata, et keegi su ära võtaks. Ei ole olemas reeglit, kes peab keda välja kutsuma.

Sa ei saa teha seda nii nagu maailm teeb. Sa ei saa käia kohtamas mitme inimesega korraga.

 

10.   Ära eelda, et sul peab olema kohe teadmine, kas see on see õige inimene.  Isegi, kui sul on teadmine, et see on see õige inimene ära ütle seda teisele poolele esimesel kohtamisel.

 

11.   Arenda kõigepealt head sõprussuhet.Ära otsi kohe sügavaid tundeid ja romanssi. Suhe peab arenema rahulikult. Ära kiirusta. Ära avalda teisele poolele survet, et muutuda kiiresti liiga lähedaseks.

Ära unista ennast selle inimesega abiellumas enne, kui asjad ei ole mõlemalt poolt paika pandud.

Ära lase ennast häirida juttudest, mis teie ümber teist räägitakse.

 

12.   Millest hoiduda.

Seks on abielu jaoks. Te ei pea proovima seksuaalset sobivust. Enne seksi peaks olema inimeste vahel sõlmitud leping, mis tagab turvalisuse. Soovimatu rasedus. Suguhaigused. Ärge arutage seksi teemasid. Ära otsi kohe füüsilist lähedust. Ära hakka esimesel kohtamisel kohe suudlema.

1.Kr.7:1 Aga mis puutub sellesse, millest kirjutasite, siis mehele on hea naist mitte puudutada. 2 Kuid hooruspattude pärast olgu igal mehel oma naine ja igal naisel oma mees.

1.Kr.7:9

Aga kui nad ei suuda endid talitseda, siis nad abiellugu, sest parem on abielluda kui himudes põleda.

Alguses ei saa sa rääkida kohe meie tulevikust.

 

13.   Vaata, palveta ja kuula oma südant. Vaata, kas teine pool on see, keda Jumal tahab sulle anda.

 

14.   Sul on vaja ka oma pastori ja vanemate kinnitust. Räägi oma pastoriga, kui teie suhe hakkab muutuma kindlamaks. Sul on vaja tunda oma südames rahu esmalt.

 

 

Armumisest abieluni © 2013